Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Äldre ram, ådringsmålad med silvrig dekor, 1800-tal
Äldre ram, ådringsmålad med silvrig dekor, 1800-tal. Äldre ram, ådringsmålad med silvrig dekor. Bildmått: 29,5x24 cm (46x42 cm). Varenr: 3348202 DKK 655 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-04-2014 15:25:00 DKK 246
Balustrad
Balustrad. Balustrad. Vitlackerad. L 200, h 90. smärre slitage. Varenr: 3354909 DKK 655 SE, Norrköping, Finspångsv. 22-04-2014 20:04:00 DKK 246
Erik Höglund, kandelaber
Erik Höglund, kandelaber . Erik Höglund, kandelaber i svärtad järn samt glas. För fyra ljus. Kläppar i glas med dekor av stjärnmotiv. L: 44, H: 21 cm. Varenr: 3380377 DKK 655 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-04-2014 19:21:00 DKK 266
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, mintgrön (4)
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, mintgrön (4). Magneter för drapering av gardiner, DISC, designade av Anna Wedin. Handgjorda i almträ, mintgröna. Diameter 6 cm. Fyra dubbeldisc ingår. Anna Wedin har ambitionen att göra kreativa idéer realistiska och genomförbara eftersom hon anser att design inte ska vara komplex. Bland hennes många ... Varenr: 3364255

DKK 655 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-04-2014 20:57:00 DKK 246
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, grafitgrå (4)
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, grafitgrå (4). Magneter för drapering av gardiner, DISC, designade av Anna Wedin. Handgjorda i almträ, grafitgrå. Diameter 6 cm. Fyra dubbeldisc ingår. Anna Wedin har ambitionen att göra kreativa idéer realistiska och genomförbara eftersom hon anser att design inte ska vara komplex. Bland hennes många ... Varenr: 3364251

DKK 655 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-04-2014 19:05:00 DKK 246
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, gråmelerade (4)
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, gråmelerade (4). Magneter för drapering av gardiner, DISC, designade av Anna Wedin. Handgjorda i almträ, gråmelerade. Diameter 6 cm. Fyra dubbeldisc ingår. Anna Wedin har ambitionen att göra kreativa idéer realistiska och genomförbara eftersom hon anser att design inte ska vara komplex. Bland hennes många ... Varenr: 3364250

DKK 655 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-04-2014 18:03:00 DKK 266
6 st plåtburkar, Kina (6)
6 st plåtburkar, Kina (6). 6 st plåtburkar, Kina. Av senare tillverkning. Slitage. Varenr: 3381301 DKK 655 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 22-04-2014 12:30:00 DKK 757
6 st plåtburkar, Kina (6)
6 st plåtburkar, Kina (6). 6 st plåtburkar, Kina. Av senare tillverkning. Slitage. Varenr: 3381305 DKK 655 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-04-2014 12:30:00 DKK 655
7 st plåtburkar, Kina (6)
7 st plåtburkar, Kina (6). 7 st plåtburkar, Kina. Av senare tillverkning. Slitage. Varenr: 3381308 DKK 655 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-04-2014 12:31:00 DKK 655
Samling skåle, vaser, stager m.m. oliventræ og pikke fra hulepindsvin (28)
Samling skåle, vaser, stager m.m. oliventræ og pikke fra hulepindsvin (28). Samling skåle, vaser, stager, lampe, fade, askebægre m.m. oliventræ samt pikke fra hulepindsvin. H. 3 - 38 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3321517 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:03:00 DKK 300
Skilte, DSB busstop, brevkasse samt Coca-Cola (3)
Skilte, DSB busstop, brevkasse samt Coca-Cola (3). Skilte af lakeret metal, bestående af DSB busstop, Brevkasse samt Coca-Cola. 1900-tallets anden halvdel. 12 - 30 x 30 -53 cm. Fremstår med slitage, Coca-Cola skilt med buler. (3) Varenr: 3353325 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:05:00 DKK 325
Japansk skrin med spilledåse.
Japansk skrin med spilledåse.. Japansk skrin med spilledåse. Fremstår med to skuffer, fire låger med rum samt spejl. Dertil dansende ballerina. Højde ca. 19 cm. Længde ca. 34 cm. Dybde ca. 14 cm. Varenr: 3365562 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-04-2014 09:33:00 DKK 325
Samling ældre og nyere rammer
Samling ældre og nyere rammer. Samling mindre rammer i forskellig størelse, udført af forgyldt træ, mahogni, tin, kobber og blik. Varenr: 3368582 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2014 14:52:00 DKK 450
Arne Jacobsen/Stelton. Kaffekander samt askebægre. (6)
Arne Jacobsen/Stelton. Kaffekander samt askebægre. (6). Arne Jacobsen/Stelton. To kaffekander, højde hhv. 30 og 26 cm. Dertil fire askebægre. Mål på største, højde 8 cm. Ø 10,5 cm. Mål på tre mindste, højde 6,5 cm. Ø 7,5 cm. (6) Varenr: 3377749 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-04-2014 10:12:00 DKK 325
3 indrammede vægtæpper
3 indrammede vægtæpper. 3 indrammede vægtæpper, rammer af metal, 139 x 87 cm. (3) Varenr: 3378678 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-04-2014 17:44:00 DKK 300
Friis & Moltke. Knagerække samt anden stumtjener. (3)
Friis & Moltke. Knagerække samt anden stumtjener. (3) . Friis & Moltke. Knagerække lige samt cirkelformet udført i lakeret jern. Stumtjener fra multisystemet 1970'erne, udført i lakeret jern med støbejernsfod. Stumtjener H. 150 cm. Lige knagerække 80 cm. Fremstår med brugsspor samt afskalninger. (3) Varenr: 3378720 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 23-04-2014 16:54:00 DKK 300
Skoletavle
Skoletavle . Skoletavle med grøn skriveplade og hylde og kantlist af aluminium. H. 124, L. 300 cm. Fremstår med brugsslitage Varenr: 3379085 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2014 15:38:00 DKK 300
Holmegaard m.fl, karafler, glas, kande m.m. (18)
Holmegaard m.fl, karafler, glas, kande m.m. (18). Holmegaard m.fl, karafler, drikkeglas, kande m.m. af klart og farvet glas, heraf kande af klart glas med montage af sølvplet. 1900-tallet. H. 6 - 29 cm. Fremstår med enkelte afslag. (18) Varenr: 3379331 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-04-2014 14:02:00 DKK 500
Flette hængevugge
Flette hængevugge . Håndflettet hængevugge fra PureBaby. H. 30, L. 83, B. 65 cm. Brugsspor. Varenr: 3380518 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2014 20:39:00 DKK 325
GasCase. Trolley, Milky white
GasCase. Trolley, Milky white . GasCase. Trolley model Business udformet som Jerry can af hvidlakeret metal, monteret med håndtag og Samsonite hjul. H. 47 B. 35 D. 16 cm. Godkendt til fly. Vægt ca. 5 kg. Varenr: 3380568 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-04-2014 15:55:00 DKK 350
Relief af kakler
Relief af kakler. Relief af Portugisiske kakler dekoreret i blålig glasur L. 120,5 H. 75,5 cm. Monteret på træplade, til ophæng Varenr: 3382513 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-04-2014 14:52:00 DKK 600
Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Kvadratisk fad af porcelæn.
Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Kvadratisk fad af porcelæn. . Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad 1918-2006. Kvadratisk fad af porcelæn med kvinde i blå på hvid fond. I org. emb. 21 x 21 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3374180

DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 20:02:00 DKK 300
Fire design ildslukker med motiv. Model Collection
Fire design ildslukker med motiv. Model Collection . Fire design ildslukker med motiv. Model Collection. Brandslukkeren indeholder ABC pulver og har CE godkendelse og serienummer indgraveret i tanken. Der medfølger 10 års garanti, garantibevis, vægopslag og brugsanvisning. Højde 30 cm og Ø 10 cm. Fire design blev skabt i 2009 ud fra en idé og et... Varenr: 3380156 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2014 20:02:00 DKK 325
Fire design ildslukker med motiv. Model Collection . Fire design ildslukker med motiv. Model Collection. Brandslukkeren indeholder ABC pulver og har CE godkendelse og serienummer indgraveret i tanken. Der medfølger 10 års garanti, garantibevis, vægopslag og brugsanvisning. Højde 30 cm og Ø 10 cm. Fire design blev skabt i 2009 ud fra en idé og et... Varenr: 3380154 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-04-2014 14:33:00 DKK 325
Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Kvadratisk fad af porcelæn. . Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad 1918-2006. Kvadratisk fad af porcelæn med kvinde i blå på hvid fond. I org. emb. 21 x 21 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3379767

DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 12:17:00 DKK 325
Georg Jensen Damask. Borddug, hvid
Georg Jensen Damask. Borddug, hvid. Georg Jensen Damaskvæveri. Hvid damaskvævet borddug. 260 x 165 cm. I original æske. Varenr: 3379903 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2014 19:51:00 DKK 400
9 store farvede koskind, forskellige størrelser
9 store farvede koskind, forskellige størrelser. 9 store farvede koskind, forskellige størrelser. Bl.a. til møbelpolstrering, ca. 250 x 150 cm. (9) Varenr: 3378732 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-04-2014 13:48:00 DKK 550
Nissen, dækketallerkner, teaktræ (12)
Nissen, dækketallerkner, teaktræ (12). Nissen, dækketallerkner af teaktræ. 1960'erne. Ø 25 cm. Fremstår med lettere slitage og ustemplede. (12) Varenr: 3374791 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 16:07:00 DKK 850
Bladguld 24 K. Ca. 0,5 g
Bladguld 24 K. Ca. 0,5 g. Bladguld 24 K. Til dekorationsbrug. Ialt ca. 0,5 g.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3380210

DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 14:15:00 DKK 375
Rund håndvask af farvet glas i org. kasse.
Rund håndvask af farvet glas i org. kasse.. Rund håndvask af farvet glas i org. kasse. Ø 46 cm. Bemærk rør og bundprop medfølger ikke. Varenr: 3366307 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2014 19:47:00 DKK 300
 1 2 3 4 5  >>