Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Äldre ram, ådringsmålad med silvrig dekor, 1800-tal
Äldre ram, ådringsmålad med silvrig dekor, 1800-tal. Äldre ram, ådringsmålad med silvrig dekor. Bildmått: 29,5x24 cm (46x42 cm). Varenr: 3348202 DKK 657 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-04-2014 15:25:00 DKK 267
Erik Höglund, kandelaber
Erik Höglund, kandelaber . Erik Höglund, kandelaber i svärtad järn samt glas. För fyra ljus. Kläppar i glas med dekor av stjärnmotiv. L: 44, H: 21 cm. Varenr: 3380377 DKK 657 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-04-2014 19:21:00 DKK 390
6 st plåtburkar, Kina (6)
6 st plåtburkar, Kina (6). 6 st plåtburkar, Kina. Av senare tillverkning. Slitage. Varenr: 3381305 DKK 657 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-04-2014 12:30:00 DKK 657
7 st plåtburkar, Kina (6)
7 st plåtburkar, Kina (6). 7 st plåtburkar, Kina. Av senare tillverkning. Slitage. Varenr: 3381308 DKK 657 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-04-2014 12:31:00 DKK 739
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, mintgrön (4)
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, mintgrön (4). Magneter för drapering av gardiner, DISC, designade av Anna Wedin. Handgjorda i almträ, mintgröna. Diameter 6 cm. Fyra dubbeldisc ingår. Anna Wedin har ambitionen att göra kreativa idéer realistiska och genomförbara eftersom hon anser att design inte ska vara komplex. Bland hennes många ... Varenr: 3364255

DKK 657 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-04-2014 20:57:00 DKK 246
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, grafitgrå (4)
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, grafitgrå (4). Magneter för drapering av gardiner, DISC, designade av Anna Wedin. Handgjorda i almträ, grafitgrå. Diameter 6 cm. Fyra dubbeldisc ingår. Anna Wedin har ambitionen att göra kreativa idéer realistiska och genomförbara eftersom hon anser att design inte ska vara komplex. Bland hennes många ... Varenr: 3364251

DKK 657 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-04-2014 19:05:00 DKK 246
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, gråmelerade (4)
Anna Wedin, draperingsmagneter, DISC, gråmelerade (4). Magneter för drapering av gardiner, DISC, designade av Anna Wedin. Handgjorda i almträ, gråmelerade. Diameter 6 cm. Fyra dubbeldisc ingår. Anna Wedin har ambitionen att göra kreativa idéer realistiska och genomförbara eftersom hon anser att design inte ska vara komplex. Bland hennes många ... Varenr: 3364250

DKK 657 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-04-2014 18:03:00 DKK 267
Tyg, Stripe, blå, 5,3 m
Tyg, Stripe, blå, 5,3 m. Tyg, Stripe, blå, 5,3 m, Bomullssmärting, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller... Varenr: 3387067

DKK 657 SE, Stockholm, Slakthusgatan 27-04-2014 15:17:00 DKK 246
Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Kvadratisk fad af porcelæn.
Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Kvadratisk fad af porcelæn. . Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad 1918-2006. Kvadratisk fad af porcelæn med kvinde i blå på hvid fond. I org. emb. 21 x 21 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3374293

DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2014 19:18:00 DKK 300
Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Kvadratisk fad af porcelæn. . Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad 1918-2006. Kvadratisk fad af porcelæn med kvinde i blå på hvid fond. I org. emb. 21 x 21 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3380199

DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2014 20:12:00 DKK 300
Fire design ildslukker med motiv. Model Collection
Fire design ildslukker med motiv. Model Collection . Fire design ildslukker med motiv. Model Collection. Brandslukkeren indeholder ABC pulver og har CE godkendelse og serienummer indgraveret i tanken samt dateret forsegling af stiften. Der medfølger 10 års garanti, garantibevis, vægopslag og brugsanvisning. Højde 30 cm og Ø 10 cm. Fire design ... Varenr: 3380158 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-04-2014 20:02:00 DKK 375
Fire design ildslukker med motiv. Model Collection . Fire design ildslukker med motiv. Model Collection. Brandslukkeren indeholder ABC pulver og har CE godkendelse og serienummer indgraveret i tanken. Der medfølger 10 års garanti, garantibevis, vægopslag og brugsanvisning. Højde 30 cm og Ø 10 cm. Fire design blev skabt i 2009 ud fra en idé og et... Varenr: 3380156 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2014 20:02:00 DKK 450
Forsberg serveringsbakke og skåle (5)
Forsberg serveringsbakke og skåle (5). Forsberg serveringsbakke og skåle, i teak bakke 30,5 x 30,5,skåle Ø 10-14 cm (5) Varenr: 3386010 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 29-04-2014 12:48:00 DKK 300
Sifonflaser og shaker m.m (5)
Sifonflaser og shaker m.m (5) . Sifonflasker af glas med flettet metal og kobberfarvet metal, samt shaker ligeledes med flettet metal. Original æske medfølger. Der medfølger fem kulsyrepatroner. H. 23 - 35 cm. Fremstår med brugsspor. (5) Varenr: 3386792 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-04-2014 15:51:00 DKK 300
Rund håndvask af farvet glas i org. kasse.
Rund håndvask af farvet glas i org. kasse.. Rund håndvask af farvet glas i org. kasse. Ø 46 cm. Bemærk rør og bundprop medfølger ikke. Varenr: 3366307 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2014 19:47:00 DKK 300
Friis & Moltke. Knagerække samt anden stumtjener. (3)
Friis & Moltke. Knagerække samt anden stumtjener. (3) . Friis & Moltke. Knagerække lige samt cirkelformet udført i lakeret jern. Stumtjener fra multisystemet 1970'erne, udført i lakeret jern med støbejernsfod. Stumtjener H. 150 cm. Lige knagerække 80 cm. Fremstår med brugsspor samt afskalninger. (3) Varenr: 3378720 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 23-04-2014 16:54:00 DKK 300
Flette hængevugge
Flette hængevugge . Håndflettet hængevugge fra PureBaby. H. 30, L. 83, B. 65 cm. Brugsspor. Varenr: 3380518 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2014 20:39:00 DKK 325
Paul Smith, 'Love' snekugle
Paul Smith, 'Love' snekugle. Paul Smith, 'Love' snekugle i original emballage. H. 14 cm. Fremstår med lille afslag på fod. Varenr: 3382222 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 29-04-2014 10:30:00 DKK 325
3 indrammede vægtæpper
3 indrammede vægtæpper. 3 indrammede vægtæpper, rammer af metal, 139 x 87 cm. (3) Varenr: 3378678 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-04-2014 15:13:00 DKK 300
Skoletavle
Skoletavle . Skoletavle med grøn skriveplade og hylde og kantlist af aluminium. H. 124, L. 300 cm. Fremstår med brugsslitage Varenr: 3379085 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 30-04-2014 15:57:00 DKK 300
Vola. Fem askebægrer af stål
Vola. Fem askebægrer af stål. Vola. Fem askebægrer af stål. H. 6,5, D. 8,5 cm. Vægbeslag medfølger. Brugsspor. Varenr: 3385565 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 30-04-2014 15:52:00 DKK 300
GasCase. Trolley, Milky white
GasCase. Trolley, Milky white . GasCase. Trolley model Business udformet som Jerry can af hvidlakeret metal, monteret med håndtag og Samsonite hjul. H. 47 B. 35 D. 16 cm. Godkendt til fly. Vægt ca. 5 kg. Varenr: 3380568 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-04-2014 15:55:00 DKK 425
Holmegaard m.fl, karafler, glas, kande m.m. (18)
Holmegaard m.fl, karafler, glas, kande m.m. (18). Holmegaard m.fl, karafler, drikkeglas, kande m.m. af klart og farvet glas, heraf kande af klart glas med montage af sølvplet. 1900-tallet. H. 6 - 29 cm. Fremstår med enkelte afslag. (18) Varenr: 3379331 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-04-2014 14:02:00 DKK 650
Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Kvadratisk fad af porcelæn. . Hutschenreuther / Rosenthal. Bjørn Wiinblad 1918-2006. Kvadratisk fad af porcelæn med kvinde i blå på hvid fond. I org. emb. 21 x 21 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3374180

DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2014 16:09:00 DKK 300
Fire design ildslukker med motiv. Model Collection . Fire design ildslukker med motiv. Model Collection. Brandslukkeren indeholder ABC pulver og har CE godkendelse og serienummer indgraveret i tanken. Der medfølger 10 års garanti, garantibevis, vægopslag og brugsanvisning. Højde 30 cm og Ø 10 cm. Fire design blev skabt i 2009 ud fra en idé og et... Varenr: 3380154 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-04-2014 14:33:00 DKK 475
Vola. Fem askebægrer af stål (5)
Vola. Fem askebægrer af stål (5). Vola. Fem askebægrer af stål. Ø 8,5, D. 11 cm. Vægbeslag medfølger. Brugsspor. (5) Varenr: 3385569 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 30-04-2014 15:54:00 DKK 300
Jens Harald Quistgaard, isspand, teaktræ
Jens Harald Quistgaard, isspand, teaktræ. Jens Harald Quistgaard. isspand / saunaspand af massivt teaktræ. Fremstillet hos Nissen, model 810. H. 39 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3381134 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-04-2014 17:30:00 DKK 375
Georg Jensen Damaskvæveri, to damask duge samt 6 servietter
Georg Jensen Damaskvæveri, to damask duge samt 6 servietter. Georg Jensen Damaskvæveri, to damask duge samt 6 servietter. Rød dug med indvævet bort i form af spinkle grene og Georg Jensens logo, på fladen indvævede nister , L. 250 cm, B. 160 cm. 6 røde servietter med indvævet rose, L. 48 cm, B. 47 cm. Grøn dug med indvævet mønster samt Georg Jensens logo, ... Varenr: 3385764 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 29-04-2014 20:48:00 DKK 450
Georg Jensen og Holmeggaard. Jule- uroer og stager (4)
Georg Jensen og Holmeggaard. Jule- uroer og stager (4). Georg Jensen: Juleuro fra 1995 og 2004 formgivet af Lene Munthe, begge med originale æsker. Holmegaard: To "Årets julestager 2005" formgivet af Torben Jørgensen, der medfølger ingen æsker. (4) Varenr: 3382424 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 29-04-2014 19:47:00 DKK 375
Samling lammskinn i brunt och svart, 7 st (7)
Samling lammskinn i brunt och svart, 7 st (7). Samling lammskinn i brunt och svart, 7 st. Längder upp till ca 110 cm, bredder upp till ca 90 cm. Varenr: 3384696 DKK 821 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-04-2014 11:09:00 DKK 452
 1 2 3 4 5 6  >>